O násJIRI MODELS a.s. je spoločnosťou s dlhodobou tradíciou, ktorá k spokojnosti všetkých svojich zákazníkov už 25 rokov ponúka širokú škálu kníh, hračiek, hier a papierenského tovaru. Spoločnosť sídliaca v juhočeskom Písku vznikla roku 1989 a od roku 1991 sa venuje nakladateľskej činnosti so zameraním na detský sortiment.


Spoločnosť v priebehu svojho rozvoja zaznamenala niekoľko dôležitých míľnikov, z ktorých najdôležitejším je špecializácia na vývoj licenčných titulov. Už viac ako 15 rokov spolupracuje so spoločnosťou Walt Disney a za túto dobu sa stala jedným z ich najväčších licenčných partnerov v strednej Európe. Veľmi dôležité miesto v licenčnom portfóliu zaujíma Krtko, ale tiež Hello Kitty, Rumcajs alebo Šmolkovia.


Spoločnosť JIRI MODELS a.s. sa špecializuje predovšetkým na vývoj detských nakladateľských titulov. Vyrába rad formátov omaľovánok, kreatívnych aktivít a zábavných knižiek doplnených ďalšími pomôckami, ako sú napríklad magnetky, samolepky, šablóny, vystrihovačky či 3D okuliare. Okrem nakladateľských titulov na trh prináša tiež detské pečiatky, magnetky, samolepky, fotoalbumy, pexesá, a iné hry, hračky a papierenský tovar. Výsledkom profesionálnej práce skúseného tímu JIRI MODELS a.s. je adekvátne zladenie formátov titulov a ich designov s príslušnými cieľovými skupinami. Chlapci a dievčatá rozdielnych vekových kategórií tak majú k dispozícii veľké množstvo atraktívnych titulov, rozvíjajúcich rôzne zručnosti, s ktorými zažijú veľa zábavy.


Od doby svojho vzniku zaznamenala spoločnosť JIRI MODELS a.s. významný rast a rozšírila rady svojich zamestnancov a externých spolupracovníkov. Obchodný rast si vyžiadal aj značné investície do rozvoja logistických procesov a informačných systémov. Spoločnosť je tak v súčasnosti schopná ročne expedovať viac ako 3 milióny kusov tovaru.


Rastúca ponuka sortimentu zaujala tuzemských i zahraničných odberateľov. Kľúčovými teritóriami sú mimo našu republiku Česko, Maďarsko, Belgicko, Veľká Británia, Francúzsko, Holandsko, Nemecko a neustále pribúdajú ďalšie krajiny. Z tohto dôvodu sa spoločnosť už 5 rokov zúčastňuje ako aktívny vystavovateľ najvýznamnejších medzinárodných výstav vo svojom odbore v Nemecku a v Číne. Všetky produkty sú k dispozícii v mnohých jazykových mutáciách. Filozofiou spoločnosti je prinášať na trh kvalitné, účelné, zábavné a esteticky reprezentujúce výrobky.


V roku 2014 nakladateľstvo JIRI MODELS a.s. prijalo štandardy Forest Stewardship Council® (FSC®) a úspešne získalo FSC certifikát. Prijatím týchto štandardov spoločnosť JIRI MODELS a.s. prispieva k ochrane miznúcich, ohrozených a devastovaných svetových lesov.


Adresa


JIRI MODELS SLOVAKIA, s.r.o.

SNP 735/8

022 04 Čadca


Obchodný zástupca


Petra Macková

Tel.: 0918-474602


Hlavný sklad


Areál VD Okrasa

ul. A. Hlinku 2247

022 01 Čadca

Tel/Fax : 041-4321313